allegro ile czasu na zwrot

Wyszukany temat: allegro ile czasu na zwrot

Jeśli dokonaliśmy zakupu na platformie Allegro i chcemy zwrócić towar, to warto wiedzieć, ile czasu mamy na zwrot.

Okres na zwrot zależy od tego, czy sprzedawca jest firmą czy też osobą prywatną. W przypadku firm, czas na zwrot wynosi 14 dni od otrzymania towaru. Natomiast w przypadku sprzedających prywatnych, czas na zwrot wynosi 10 dni od otrzymania towaru.

Jeśli zdecydujemy się na zwrot towaru, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim, powinniśmy wysłać towar w stanie nienaruszonym, w oryginalnym opakowaniu i z kompletną dokumentacją (paragon, faktura). Dodatkowo, koszty związane z przesyłką zwracanego towaru zwykle ponosi kupujący.

Warto również pamiętać, że jeśli towar był wadliwy lub niezgodny z opisem, sprzedawca powinien zwrócić nam koszty przesyłki oraz zwrócić pieniądze za towar. W przypadku zwrotu z jakiegoś innego powodu, sprzedawca może pobrać opłatę manipulacyjną, jednak nie może przekroczyć 20% wartości zwracanego towaru.

Podsumowując, czas na zwrot towaru na Allegro zależy od tego, czy sprzedawca jest firmą czy osobą prywatną. W przypadku firm mamy na to 14 dni, a u sprzedających prywatnych 10 dni. Kupując na Allegro, warto zapoznać się z regulaminem serwisu i wiedzieć, jakie prawa przysługują nam w przypadku zwrotu towaru.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Popularne
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl

sandomierski

Znaleziona miejscowość:sandomierski Miejscowość sandomierski leży: powiat w województwie ŚWIĘTOKRZYSKIE Jak znaleźć informacje o Sandomierskim powiecie w województwie świętokrzyskim? Sandomierski powiat jest jednym z powiatów w

Czytaj więcej »

jak usunac konto na facebook

Znaleziony temat: jak usunac konto na facebook Jeśli szukasz informacji na temat usuwania konta na Facebooku, to trafiłeś we właściwe miejsce! W naszym artykule przedstawimy

Czytaj więcej »

kołowrotka co to jest

temat wybrany: kołowrotka co to jest SEO – czyli optymalizacja stron internetowych pod kątem wyszukiwarek – to obecnie niezwykle ważny element w prowadzeniu działalności online.

Czytaj więcej »

zapisani sobie

temat wybrany: zapisani sobie Jak efektywnie zapisać swoje myśli i pomysły? Często zdarza się nam, że wpadają nam do głowy świetne pomysły, ale niestety szybko

Czytaj więcej »

kinokoszalin.pl

Strona: kinokoszalin.pl kategoria tematyczna: Filmy Kinokoszalin.pl to strona internetowa poświęcona kinematografii. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje na temat filmów, premier, wydarzeń kinowych oraz recenzje i opinie.

Czytaj więcej »

doładowanie internetu play

temat wybrany: doładowanie internetu play Doładowanie internetu w Play – poradnik dla początkujących Play to jedna z najczęściej wybieranych sieci komórkowych w Polsce, a ich

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x