gdzie są kontakty w telefonie android

temat wybrany: gdzie są kontakty w telefonie android

Kontakty są jednym z najważniejszych elementów w telefonie, ponieważ umożliwiają nam szybkie i łatwe wybieranie numerów telefonów naszych bliskich, przyjaciół i znajomych. Dlatego warto wiedzieć, gdzie w telefonie z systemem Android znajdują się kontakty i jak z nimi działać.

Standardowo, kontakty w telefonie Android znajdują się w aplikacji „Kontakty”, którą można znaleźć na ekranie głównym lub w menu aplikacji. W większości telefonów wygląda ona podobnie – składa się z listy kontaktów i pól z informacjami o każdym z nich.

Aby dodać nowy kontakt, należy otworzyć aplikację „Kontakty” i nacisnąć przycisk „Dodaj kontakt”. Następnie należy wprowadzić imię i nazwisko osoby, numer telefonu oraz ewentualnie adres e-mail, adres domowy lub inne informacje. Po wprowadzeniu danych należy nacisnąć przycisk „Zapisz”, aby dodać nowy kontakt do listy.

Jeśli chcemy wyszukać istniejący już kontakt, wystarczy wpisać jego imię lub nazwisko w polu wyszukiwania, które zazwyczaj znajduje się u góry ekranu. Jeśli mamy wiele kontaktów o podobnych nazwiskach, warto skorzystać z opcji filtrowania, która pozwala na wyświetlenie tylko tych kontaktów, których imię lub nazwisko zaczyna się od danego znaku lub litery.

W aplikacji „Kontakty” można również edytować istniejące kontakty, dodając lub usuwając informacje, zmieniając zdjęcie kontaktowe lub przypisując mu dodatkowe numery telefonów. Aby to zrobić, należy otworzyć dany kontakt i nacisnąć przycisk „Edytuj”. Następnie można wprowadzać zmiany i zatwierdzać je, naciskając przycisk „Zapisz”.

W niektórych telefonach z systemem Android, kontakty są również dostępne w aplikacji „Telefon”, która umożliwia szybkie wybieranie numerów bez konieczności otwierania aplikacji „Kontakty”. Wystarczy nacisnąć przycisk „Telefon” na ekranie głównym i wprowadzić numer telefonu lub wyszukać kontakt, przewijając listę w górę lub dół.

Podsumowując, kontakty w telefonie z systemem Android znajdują się zazwyczaj w aplikacji „Kontakty”, gdzie można dodawać, wyszukiwać i edytować kontakty. Dostęp do kontaków można również uzyskać z poziomu aplikacji „Telefon”. Dzięki temu, szybkie wybieranie numerów i komunikacja z naszymi bliskimi i znajomymi jest jeszcze łatwiejsza i bardziej wygodna.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Popularne
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl

Łużna

Znaleziona miejscowość:Łużna Miejscowość Łużna leży: gmina wiejska w województwie MAŁOPOLSKIE Łużna to urokliwa miejscowość położona w gminie wiejskiej w województwie małopolskim. Jest to malownicze miejsce,

Czytaj więcej »

poczta co to

Znaleziony temat: poczta co to Poczta to instytucja publiczna, która zajmuje się przesyłaniem korespondencji między osobami lub firmami. Poczta jest jednym z najstarszych sposobów przekazywania

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x