images google

temat wybrany: images google

Artykuł poradnikowy: Jak korzystać z Google Images?

Google Images to narzędzie, które pozwala na przeszukiwanie internetu w poszukiwaniu zdjęć i grafik. Dzięki niemu możemy znaleźć wiele inspiracji i materiałów do naszych projektów, prezentacji czy artykułów. Jak więc korzystać z Google Images?

1. Wyszukiwanie

Na stronie głównej Google znajdziemy zakładkę „Grafika”. Po kliknięciu w nią zostaniemy przeniesieni na stronę wyszukiwania obrazów. W polu wyszukiwania wpisujemy frazę, którą chcemy znaleźć (np. „kot”, „las”, „pomarańcze”). Wówczas pojawią się na ekranie setki, a czasem nawet tysiące zdjęć związanych z naszym hasłem.

2. Filtry

Jeśli chcemy zoptymalizować wyniki wyszukiwania, warto skorzystać z filtrów. Po prawej stronie ekranu znajdziemy kilka opcji, które ułatwią nam znalezienie interesujących nas obrazów. Możemy wybrać rozmiar, kolorystykę, typ obrazu (zdjęcie, ilustracja, animacja) czy datę publikacji.

3. Licencje

Warto zwrócić uwagę na licencje zdjęć, które znajdujemy w Google Images. Nie wszystkie obrazy można użyć w swoich projektach bez zgody autora. Warto więc wybierać te, które są dostępne na licencji Creative Commons lub w domenie publicznej.

4. Podgląd

Przed zapisaniem zdjęcia na swoim urządzeniu, warto dokładnie przyjrzeć się mu na stronie Google Images. Możemy powiększyć obraz, zobaczyć jego rozmiar i uważnie przejrzeć szczegóły. Dzięki temu unikniemy późniejszych problemów z jakością obrazu.

5. Zapisywanie

Po wybraniu odpowiedniego obrazu możemy go pobrać na swoje urządzenie. Wystarczy kliknąć na niego prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję „Zapisz obraz jako”. Warto jednak pamiętać, że nie możemy wykorzystać zdjęcia w celach komercyjnych bez zgody autora.

Podsumowanie

Google Images to niezwykle przydatne narzędzie, ale warto pamiętać o kilku zasadach, które ułatwią nam korzystanie z niego. Filtry, licencje i dokładny podgląd zdjęcia to tylko niektóre z nich. Dzięki temu możemy znaleźć wiele inspiracji i materiałów do naszych projektów, ale jednocześnie uniknąć problemów z prawami autorskimi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Popularne
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl

żarski

Znaleziona miejscowość:żarski Miejscowość żarski leży: powiat w województwie LUBUSKIE Zwiedzanie powiatu żarskiego – niezwykłe miejsce w województwie lubuskim Powiat żarski, położony w województwie lubuskim, to

Czytaj więcej »

ile filmów jest na netflix

temat wybrany: ile filmów jest na netflix Ile filmów jest na Netflix? – Poradnik dla kinomanów Netflix to największa platforma streamingowa na świecie, oferująca dostęp

Czytaj więcej »

skąd pobrać google maps

Wyszukany temat: skąd pobrać google maps Jeśli szukasz sposobu na pobranie Google Maps, to jesteś we właściwym miejscu! Google Maps to jedna z najpopularniejszych aplikacji

Czytaj więcej »

Mszczonów

Znaleziona miejscowość:Mszczonów Miejscowość Mszczonów leży: miasto w województwie MAZOWIECKIE Mszczonów jest malowniczym miastem położonym w województwie mazowieckim. To urokliwe miejsce, które zachwyca swoimi walorami zarówno

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x