jak się wymawia rogue

Wyszukany temat: jak się wymawia rogue

Wymowa angielskich słów dla wielu osób jest wyzwaniem. Jednym z takich słów może być „rogue”. W jaki sposób powinno się je wymawiać?

Słowo „rogue” oznacza po angielsku „łotr” lub „osobnika niestosującego się do norm”. Wymowa tego słowa z pewnością nie jest trudna, ale wymaga od użytkownika pewnej uwagi.

Pierwszą literą w słowie „rogue” jest „r”. W języku angielskim „r” wymawia się inaczej niż w języku polskim. Wymowa ta nazywa się „alveolar flap” i polega na drganiu grzbietu języka o dziąsła. Wymowa ta jest krótka i zdecydowana.

Następnie mamy samogłoskę „o”. W języku angielskim ta samogłoska może mieć różne wymowy, w zależności od kontekstu. W przypadku słowa „rogue” wymawia się ją długą, czyli trzyma się ją dłużej niż w przypadku samogłosek krótkich.

Kolejne dwie litery to „g” oraz „u”. W tym przypadku wymowa polega na tym, aby wymówić „g” jako miękkie „dżi” (ang. „j”) oraz „u” jako „ju” (ang. „yoo”). Słyszymy więc „dżi-yoo”.

Ostatnią literą jest „e”. W języku angielskim ta litera często nie jest wymawiana lub ma bardzo delikatną wymowę. W przypadku słowa „rogue” wymawia się ją krótko, ale wyraźnie.

Podsumowując, słowo „rogue” wymawia się w języku angielskim jako „roh-dżi-yoo”. Warto pamiętać, że wymowa słowa może być różna w zależności od akcentu, w jakim się mówi. Dlatego warto słuchać i próbować naśladować rodowitych użytkowników języka angielskiego, aby poprawnie opanować wymowę słów.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Popularne
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl

kto ma lek warszawa bemowo

temat wybrany: kto ma lek warszawa bemowo Jeśli szukasz lekarstw na terenie dzielnicy Bemowo w Warszawie, istnieje wiele opcji, które możesz wykorzystać. Oto kilka porad,

Czytaj więcej »

Piekoszów

Znaleziona miejscowość  : Piekoszów Miejscowość Piekoszów  leży: gmina miejsko-wiejska  w województwie ŚWIĘTOKRZYSKIE Piekoszów – malownicza miejscowość w sercu Świętokrzyskiego Jeśli szukasz miejsca, które zachwyca swoją uroczą atmosferą

Czytaj więcej »

cshacked

temat wybrany: cshacked „Cshacked” – poradnik dla początkujących graczy Cshacked to popularna gra, która zyskuje coraz większą popularność. Jeśli jesteś początkującym graczem, ten poradnik pomoże

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x