jaki windows

temat wybrany: jaki windows

Poradnik: Jaki Windows wybrać?

Windows to najpopularniejszy system operacyjny na świecie i wybór wersji może być trudny. Co warto wziąć pod uwagę, aby wybrać odpowiednią wersję Windows?

1. Przeznaczenie komputera

Jeśli komputer będzie służył do pracy biurowej, wystarczającym wyborem będzie Windows 10 Home lub Pro. Natomiast dla graczy i twórców treści warto rozważyć zakup Windows 10 Pro lub Windows 10 Pro for Workstations.

2. Licencja

Dostępne są różne rodzaje licencji, w tym licencja OEM, która jest tańsza, ale wiąże się z konkretnym sprzętem. Licencja retail pozwala na przeniesienie systemu na inny komputer. Z kolei licencja volume pozwala na instalację systemu na wielu komputerach.

3. Wersja 32-bitowa czy 64-bitowa?

Wersja 64-bitowa pozwala na wykorzystanie większej ilości pamięci RAM oraz na uruchamianie programów 64-bitowych. Dlatego, jeśli komputer posiada więcej niż 4GB pamięci RAM, warto wybrać wersję 64-bitową.

4. Aktualizacja systemu

Windows 10 w wersji Home automatycznie aktualizuje system, co może być uciążliwe dla użytkowników. W wersji Pro możliwe jest opóźnienie aktualizacji, co daje więcej kontroli nad systemem.

Podsumowując, wybór odpowiedniej wersji Windows zależy od przeznaczenia komputera, rodzaju licencji, wersji 32-bitowej lub 64-bitowej oraz oczekiwań dotyczących aktualizacji systemu. Warto dokładnie przemyśleć te kwestie przed zakupem systemu operacyjnego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Popularne
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl

co polska importuje

temat wybrany: co polska importuje Co warto wiedzieć o imporcie do Polski? Polska to kraj o rozwijającej się gospodarce, która opiera się na wielu branżach.

Czytaj więcej »

gdzie sprawdzić iban pko

temat wybrany: gdzie sprawdzić iban pko Gdzie sprawdzić IBAN PKO? IBAN, czyli Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego, to bardzo ważny element w dzisiejszym świecie bankowości. Jest

Czytaj więcej »

dlaczego powstały kryptowaluty

temat wybrany: dlaczego powstały kryptowaluty Kryptowaluty to temat, który od kilku lat wzbudza zainteresowanie i dyskusje wśród inwestorów, ekonomistów oraz zwykłych ludzi. Powstanie pierwszej kryptowaluty,

Czytaj więcej »

co rok co roku

temat wybrany: co rok co roku „Co roku, czyli jak skutecznie planować swoje cele” Planowanie celów to podstawa każdej skutecznej pracy i osiągania sukcesów. Bez

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x