kiedy jest wielka orkiestra świątecznej pomocy

temat wybrany: kiedy jest wielka orkiestra świątecznej pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to jedna z największych akcji charytatywnych w Polsce, która odbywa się co roku w drugą niedzielę stycznia. Tegoroczna edycja odbędzie się 10 stycznia 2021 roku.

Czym jest WOŚP?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) to akcja charytatywna, która ma na celu zbieranie środków finansowych na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci w Polsce. WOŚP powstała w 1993 roku i od tamtej pory co roku organizuje zbiórki pieniędzy, które są przekazywane na zakup sprzętu medycznego dla szpitali dziecięcych.

Jak zgłosić się do pomocy?

Jeśli chcesz pomóc w organizacji WOŚP, możesz zgłosić się jako wolontariusz. W każdym mieście w Polsce działa sztab WOŚP, który koordynuje działania wolontariuszy. Aby zgłosić swoją pomoc, wystarczy skontaktować się ze sztabem lub wypełnić formularz na stronie internetowej WOŚP.

Jak złożyć darowiznę?

Jeśli nie masz czasu lub możliwości, aby pomóc jako wolontariusz, możesz złożyć darowiznę na rzecz WOŚP. Darowiznę można wpłacić na konto Fundacji WOŚP lub w wyznaczonych punktach zbierania pieniędzy. Wiele sklepów i firm organizuje również aukcje lub licytacje na rzecz WOŚP, gdzie można nabyć cenne przedmioty i wesprzeć akcję charytatywną.

Co dzieje się podczas finału?

Finał WOŚP to wielkie wydarzenie, które odbywa się w całej Polsce. Podczas finału organizowane są koncerty, imprezy i licytacje, a w centrum miasta stawiane są słynne czerwone serduszka. Wiele znanych osób i artystów angażuje się w WOŚP i pomaga w zbieraniu pieniędzy.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to akcja, która zjednocza Polaków wokół wspólnej idei pomocy potrzebującym dzieciom. Każdy może pomóc, niezależnie od wieku czy sytuacji materialnej. Zróbmy co w naszej mocy, aby pomóc tym, którzy najbardziej potrzebują naszej pomocy!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Popularne
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl

Borki

Znaleziona miejscowość:Borki Miejscowość Borki leży: gmina wiejska w województwie LUBELSKIE Jak założyć gminę wiejską – poradnik krok po kroku Gmina wiejska to jednostka samorządu terytorialnego,

Czytaj więcej »

skąd nazwa wrocław

temat wybrany: skąd nazwa wrocław Skąd nazwa Wrocław? Wrocław, stolica Dolnego Śląska, to miasto o bogatej historii i zróżnicowanej kulturze. Jednak niewielu wie, skąd wzięła

Czytaj więcej »

Stężyca

Znaleziona miejscowość:Stężyca Miejscowość Stężyca leży: gmina wiejska w województwie LUBELSKIE Stężyca – malownicza gmina wiejska w województwie lubelskim Stężyca to urokliwa gmina wiejska położona w

Czytaj więcej »

coworking warszawa

temat wybrany: coworking warszawa Coworking to sposób na pracę, który zyskuje coraz większą popularność wśród freelancerów, startupowców oraz innych osób pracujących w branży kreatywnej. Wspólna

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x