kiedy powstało allegro

Wyszukany temat: kiedy powstało allegro

Allegro to jedna z największych i najpopularniejszych platform aukcyjnych w Polsce. Powstało już wiele lat temu, ale czy wiesz, kiedy dokładnie?

Historia Allegro sięga roku 1999, kiedy to trzech młodych przedsiębiorców – Bartosz Kuśmierz, Krzysztof Kowalczyk i Mirek Łabędzki – postanowili stworzyć internetową platformę aukcyjną.

Pierwsza wersja Allegro nie przypominała dzisiejszej, była bardzo prosta w obsłudze i posiadała niewiele funkcji. Mimo to, już w pierwszym roku działalności na platformie odbyło się ponad 100 tysięcy transakcji.

Szybki rozwój Allegro nastąpił w kolejnych latach. W 2003 roku serwis został sprzedany za 1,25 mln dolarów amerykańskiej firmie QXL Ricardo. Jednak już po trzech latach, w 2006 roku, Allegro wróciło w polskie ręce, gdyż połączyło się z firmą Naspers – obecnym właścicielem platformy.

Od tamtej pory Allegro sukcesywnie rozwijało swoją ofertę i funkcjonalność, co przyczyniło się do osiągnięcia przez platformę wiodącej pozycji na polskim rynku aukcyjnym. Dziś Allegro to nie tylko miejsce, gdzie można kupić lub sprzedać praktycznie wszystko, ale także platforma integrująca sprzedaż z wieloma innymi usługami, takimi jak płatności mobilne czy usługi kurierskie.

Podsumowując, Allegro powstało w 1999 roku i od tamtej pory dynamicznie się rozwija. Dzięki nieustannemu udoskonalaniu i dostosowywaniu się do potrzeb użytkowników, platforma przyciąga coraz więcej osób i staje się nieodłącznym elementem polskiej kultury zakupów online.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Popularne
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl

prologic katalog

temat wybrany: prologic katalog SEO – jak działa i dlaczego jest tak ważne dla Twojej strony? Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek wpisać w wyszukiwarkę Google

Czytaj więcej »

kalendarz brania ryb

temat wybrany: kalendarz brania ryb Kalendarz brania ryb – poradnikowy przewodnik dla wędkarzy SEO, czyli optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych, to ważny element każdej strony internetowej.

Czytaj więcej »

hotele gołębiewski

temat wybrany: hotele gołębiewski Jak wybrać najlepszy hotel Gołębiewski? Hotele Gołębiewski to znakomita propozycja dla wszystkich, którzy marzą o wypoczynku w miejscu, gdzie można poczuć

Czytaj więcej »

ezolinia.pl

Strona: ezolinia.pl kategoria tematyczna: Ezoteryka Ezolinia.pl to miejsce dla osób poszukujących wiedzy i inspiracji z dziedziny ezoteryki. Nasza strona internetowa oferuje unikalne artykuły, poradniki oraz

Czytaj więcej »

Nysa

Znaleziona miejscowość:Nysa Miejscowość Nysa leży: gmina miejsko-wiejska w województwie OPOLSKIE Jak sprawdzić informacje o gminie Nysa w województwie opolskim? Gmina Nysa znajduje się w województwie

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x