kto pierwszy swietuje nowy rok

Temat wybrany: kto pierwszy swietuje nowy rok

Kto pierwszy świętuje Nowy Rok?

Nowy Rok jest jednym z najważniejszych świąt na świecie, obchodzonym w różnych krajach w różny sposób. Jednakże, pomimo różnic kulturowych, istnieje jedna tradycja, która jest powszechna na całym świecie – odliczanie czasu do północy, gdy rozpoczyna się Nowy Rok.

Ale kto pierwszy świętuje Nowy Rok? Przecież w różnych częściach świata jest różny czas. Okazuje się, że pierwszym krajem, który obchodzi Nowy Rok, jest Samoa, leżąca na Oceanie Spokojnym. W momencie, gdy w Polsce jest godzina 12:00 w południe 31 grudnia, na Samoa jest już godzina 1:00 w nocy 1 stycznia.

Kolejnym krajem, który obchodzi Nowy Rok, jest Kiribati, także leżące na Oceanie Spokojnym. W momencie, gdy na Samoa jest godzina 2:00 w nocy, na Kiribati jest godzina 10:00 wieczorem 31 grudnia.

W Europie pierwszym krajem, który świętuje Nowy Rok, jest Islandia. Tam, gdy w Polsce jest godzina 22:00, na Islandii jest już północ, czyli kolejny dzień i Nowy Rok.

Co ciekawe, Stany Zjednoczone, które są na dwóch różnych strefach czasowych, obchodzą Nowy Rok w różnym czasie. W Nowym Jorku, gdzie znajduje się najsłynniejszy w świecie Times Square Ball Drop, Nowy Rok rozpoczyna się o godzinie 6:00 wieczorem czasu polskiego. W Los Angeles, na zachodnim wybrzeżu, jest to już godzina 9:00 wieczorem.

Podsumowując, kto pierwszy świętuje Nowy Rok, zależy od strefy czasowej, w której znajduje się dany kraj. Jednakże, niezależnie od czasu, w którym obchodzony jest Nowy Rok, ważne jest to, że jest to okazja do świętowania i życzenia sobie wszystkiego najlepszego w nadchodzącym roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Popularne
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl

doładowania paysafecard

temat wybrany: doładowania paysafecard Doładowanie paysafecard – poradnik dla użytkowników Paysafecard to popularna metoda płatności online, która pozwala na dokonywanie transakcji bez ujawniania danych osobowych

Czytaj więcej »

ps5

temat wybrany: ps5 Jak wybrać i kupić konsolę PS5? Konsola PlayStation 5, znana również jako PS5, to grający na niej marzenie każdego fana gier wideo.

Czytaj więcej »

Opatówek

Znaleziona miejscowość  : Opatówek Miejscowość Opatówek  leży: miasto  w województwie WIELKOPOLSKIE Opatówek – odkryj urok tego miasta w Wielkopolsce! Opatówek to urokliwe miasto położone w województwie wielkopolskim.

Czytaj więcej »

bing co to znaczy

Wyszukany temat: bing co to znaczy Bing to wyszukiwarka internetowa dostępna na całym świecie. Jest to jedna z najpopularniejszych wyszukiwarek obok Google, Yahoo czy DuckDuckGo.

Czytaj więcej »

kaatalog-stron.pl

Strona: kaatalog-stron.pl kategoria tematyczna: Katalog Kaatalog-stron.pl to nowoczesny katalog stron internetowych, który oferuje szeroką gamę usług związanych z promocją Twojej witryny w Internecie. Nasza strona

Czytaj więcej »

jak przewozić zamrożone jedzenie

temat wybrany: jak przewozić zamrożone jedzenie Jak przewozić zamrożone jedzenie? Zamrażanie jedzenia jest jednym z najlepszych sposobów na przedłużenie jego trwałości. Jednakże, gdy musisz przewieźć

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x