magellan co odkrył i kiedy

temat wybrany: magellan co odkrył i kiedy

Magellan – co odkrył i kiedy?

Ferdynand Magellan to jeden z najbardziej znanych żeglarzy w historii. Wraz ze swoją załogą przepłynął cały świat, a jego podróż uważana jest za jedną z najważniejszych w historii żeglarstwa. Ale co takiego odkrył Magellan i kiedy to miało miejsce?

Ferdynand Magellan urodził się w Portugalii w 1480 roku. Już jako młody chłopak zafascynował się żeglarstwem i podróżami po morzach. W wieku 25 lat wyruszył na pierwszą, z wielu jeszcze, wypraw morskich. W 1519 roku wyruszył w swoją ostatnią podróż, która miała stać się jedną z najważniejszych w historii.

Wraz ze swoją załogą przepłynął Atlantyk, dotarł do wybrzeży Ameryki Południowej i przepłynął cieśninę Magellana, dzięki czemu odkrył nowe wody. To właśnie ta cieśnina nosi dziś jego nazwisko. Dalej kontynuując swoją podróż, Magellan dotarł do Oceanu Spokojnego i dotarł aż do Filipin. Tam jednak zginął, a jego załoga kontynuowała podróż.

Magellan po raz pierwszy przepłynął na południe od Ameryki Południowej i dotarł do nowych wód, które do tej pory nie były znane. Odkrył też cieśninę, która ułatwiła żeglarzom dotarcie do oceanu Spokojnego. Dzięki Magellanowi po raz pierwszy została dokonana podróż dookoła świata.

Choć Magellan już nie żyje, to jego podróż na zawsze pozostanie w pamięci ludzkości jako jedna z najważniejszych w historii żeglarstwa.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Popularne
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl

czemu asystent google nie działa

temat wybrany: czemu asystent google nie działa Czemu asystent Google nie działa – poradnik Asystent Google to bardzo przydatne narzędzie dla wielu użytkowników smartfonów, tabletów

Czytaj więcej »

zakazane-flirty.pl

Strona: zakazane-flirty.pl kategoria tematyczna: Erotyka Zakazane-flirty.pl to internetowa oaza dla osób poszukujących erotycznej rozrywki i przygód. Nasza strona to idealne miejsce dla wszystkich, którzy pragną

Czytaj więcej »

garena

temat wybrany: garena Garena – poradnik dla graczy Jeśli jesteś graczem, na pewno słyszałeś o Garena – platformie, która umożliwia grę w różne gry online.

Czytaj więcej »

Szadek

Znaleziona miejscowość  : Szadek Miejscowość Szadek  leży: obszar wiejski  w województwie ŁÓDZKIE Szadek – urokliwa wiejska miejscowość w województwie łódzkim Szadek to niewielka wieś położona w województwie

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x