skad nazwa amazon

Wyszukany temat: skad nazwa amazon

Amazon to jedna z największych platform e-commerce na świecie, ale skąd wzięła się ta nazwa? Okazuje się, że ma ona ciekawe pochodzenie.

Historia nazwy Amazon zaczyna się w 1994 roku, kiedy to Jeff Bezos, założyciel firmy, szukał nazwy dla swojego sklepu internetowego. Zdecydował się na Amazon, ponieważ brzmiało to egzotycznie i kojarzyło się z czymś dużym i potężnym.

Ale dlaczego akurat Amazon? Nazwa pochodzi od rzeki Amazonki, najdłuższej i największej na świecie (długość ok. 6 448 km). Bezos chciał, aby jego firma była równie potężna i wpływowa, jak ta rzeka.

Ale to nie wszystko. Bezos wybrał również tę nazwę, ponieważ litera „A” znajduje się na początku alfabetu i tym samym pojawiałaby się na samej górze w większości list alfabetycznych. Dzięki temu firma Amazon miała szansę na lepsze pozycjonowanie w różnych rankingach.

Nazwa Amazon została oficjalnie zarejestrowana w 1995 roku, a już wkrótce firma zaczęła swoją ekspansję na cały świat i stała się liderem w branży e-commerce.

Warto dodać, że nazwa Amazon w języku angielskim może oznaczać również Indian Amazonek, które były znanymi wojowniczkami z czasów prekolumbijskich. Ta nawiązanie do potężnych kobiet, które umiały się bronić, również pasowało do wizji Bezosa, który chciał, aby jego firma była odważna i innowacyjna.

Podsumowując, nazwa Amazon jest połączeniem kilku inspiracji i nawiązuje do potęgi, egzotyki oraz odwagi. Dzięki takiej nazwie firma stała się rozpoznawalna na całym świecie i zdominowała rynek e-commerce.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Popularne
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl

Sulechów

Znaleziona miejscowość:Sulechów Miejscowość Sulechów leży: obszar wiejski w województwie LUBUSKIE Sulechów – nieodkryty skarb obszaru wiejskiego w województwie lubuskim Jeśli jesteś miłośnikiem spokoju, natury i

Czytaj więcej »

poczta ktora najlepsza

Znaleziony temat: poczta ktora najlepsza Poczta – która najlepsza? To pytanie, które często zadajemy sobie w dzisiejszych czasach, gdy mamy do czynienia z wieloma różnymi

Czytaj więcej »

Łubnice

Znaleziona miejscowość  : Łubnice Miejscowość Łubnice  leży: gmina wiejska  w województwie ŁÓDZKIE Łubnice – urokliwa miejscowość w regionie Łódzkim Łubnice to malownicza gmina wiejska położona w województwie

Czytaj więcej »

Mycielin

Znaleziona miejscowość:Mycielin Miejscowość Mycielin leży: gmina wiejska w województwie WIELKOPOLSKIE Mycielin to malownicza miejscowość położona w gminie wiejskiej w województwie wielkopolskim. Jej urok tkwi w

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x