skąd się wzięła nazwa amazonki

Wyszukany temat: skąd się wzięła nazwa amazonki

Amazonki to jedne z najbardziej znanych postaci mitologicznych. Są to wojowniczki, które żyły na terenach dzisiejszej Azji Mniejszej oraz na obszarze dzisiejszej Rosji. Nazwa Amazonka w języku greckim oznacza „bez piersi”, co wzbudza pytania, skąd się wzięła taka nazwa.

Według mitologii greckiej, nazwa ta pochodzi od jednej z legend. Otóż, Amazonek – kobiety walczącej – opasujące swe piersi zrobił Herakles. W jednej z mitologicznych walk, jeden z bardziej znanych herosów zabił królową Amazonii, Hipolitę i wziął jej opaskę, potem magicznej opaski, która dawała nieśmiertelność. Jednakże Amazonek nie przyjęła tego faktu, i zdecydowały się walczyć z Heraklesem, aby odzyskać opaskę, co skończyło się tragicznie dla nich, gdyż Herakles wraz z greckimi wojownikami pokonał wojowniczki.

Inną wersją legendy mówi, że Amazonek używała łuków, którymi strzelały do wroga. W dzisiejszych czasach często spotkać można określenie Amazonek, które wskazuje na silne, niezależne kobiety.

Warto dodać, że Amazonki zainspirowały wielu artystów, np. Peter Paula Rubensa czy Ludwiga van Beethovena. Wraz z rozwojem technologii, Amazonki stały się również nazwą jednej z największych firm handlowych na świecie, Amazon.com.

Podsumowując, nazwa Amazonka pochodzi od mitologicznej krainy Amazonii, gdzie żyły wojowniczki, a nazwa ta związana jest z legendą o Heraklesie i Hipolicie. Amazonek to także symbol silnej kobiety, która jest w stanie poradzić sobie w każdej sytuacji.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Popularne
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl

filmy uciec ale dokąd

Znaleziony temat: filmy uciec ale dokąd Filmy „uciec ale dokąd” to temat, który porusza kwestię ucieczki, ale jednocześnie zastanawia się, dokąd tak naprawdę uciekamy. To

Czytaj więcej »

którychś

temat wybrany: którychś Przepraszam, nie rozumiem dokładnie, o jakiej tematyce ma być artykuł. Proszę podać więcej informacji. Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci

Czytaj więcej »

rockefellers

temat wybrany: rockefellers Jak zostać finansowym potentatem? Oto kilka kroków na drodze do bycia nowym Rockefellerem. 1. Ucz się ciągle – To kluczowe, aby rozwijać

Czytaj więcej »

leasing-wspolpraca.pl

Strona: leasing-wspolpraca.pl kategoria tematyczna: Finanse Leasing-wspolpraca.pl – Twoje rozwiązanie finansowe! Leasing-wspolpraca.pl to strona internetowa, która oferuje szeroki wybór produktów finansowych dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x