skąd się wzięły walentynki youtube

temat wybrany: skąd się wzięły walentynki youtube

Walentynki to święto zakochanych, które obchodzone jest na całym świecie. W Polsce jest to stosunkowo nowe święto, które zyskuje na popularności z każdym rokiem. Ale skąd właściwie się wzięły Walentynki i jakie są ich korzenie?

Walentynki mają swoje początki w starożytnym Rzymie, gdzie 14 lutego obchodzono święto Lupercalia. Było to święto poświęcone bogini miłości i płodności – Junonie Februacie. W trakcie tego święta młodzi ludzie losowali sobie pary, a potem razem uczestniczyli w zabawach, tańcach i ucztach.

W średniowieczu, w Anglii i we Francji, 14 lutego obchodzono jako dzień zakochanych. W tym czasie napisanie miłosnego listu było uważane za wyraz szczególnej troski i uwagi. Właśnie wtedy pojawił się zwyczaj wysyłania tajemniczych listów miłosnych, z podpisem „Twoja Walentyna” lub „Twój Walenty”. Pierwsze walentynki, w formie kartek z życzeniami, pojawiły się w XVIII wieku w Anglii.

W Polsce zwyczaj obchodzenia Walentynek pojawił się dopiero w latach 90. XX wieku, pod wpływem kultury zachodniej. Początkowo był to dzień skierowany do zakochanych, ale z czasem zaczął się też kojarzyć z miłością w ogóle – do rodziny, przyjaciół czy zwierząt. W Polsce Walentynki obchodzone są przede wszystkim w szkołach, gdzie uczniowie wymieniają między sobą kartki z życzeniami i drobnymi upominkami.

Jeśli chcesz uczcić Walentynki, możesz zrobić to na wiele różnych sposobów. Możesz przygotować dla swojej ukochanej/ukochanego coś pysznego do jedzenia, zorganizować romantyczną kolację przy świecach, albo po prostu spędzić miło czas z rodziną i przyjaciółmi. Pamiętaj, że Walentynki to nie tylko dzień zakochanych, ale przede wszystkim dzień miłości, który warto celebrować w gronie najbliższych.

Podsumowując, Walentynki to święto miłości, które swoją historią sięga starożytnego Rzymu. Obecnie jest to popularne święto obchodzone na całym świecie, również w Polsce. Niezależnie od tego, czy jesteś zakochany czy nie, warto uczcić ten dzień, celebrować miłość i spędzić czas z najbliższymi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Popularne
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl

skąd pobrać google maps

Wyszukany temat: skąd pobrać google maps Jeśli szukasz sposobu na pobranie Google Maps, to jesteś we właściwym miejscu! Google Maps to jedna z najpopularniejszych aplikacji

Czytaj więcej »

facebook jak usunąć konto

Znaleziony temat: facebook jak usunąć konto Facebook – jak usunąć konto? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które z różnych powodów chcą zrezygnować z korzystania

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x