w jaki sposób odstąpić od umowy na allegro

Wyszukany temat: w jaki sposób odstąpić od umowy na allegro

Jeśli chcesz odstąpić od umowy na Allegro, powinieneś wiedzieć, że masz na to 14 dni od daty otrzymania towaru. Przy czym, przed dokonaniem zakupu, warto dokładnie zapoznać się z regulaminem sprzedawcy, który może oferować dłuższy termin zwrotu lub inny tryb odstąpienia od umowy.

Odstąpienie od umowy na Allegro jest bardzo łatwe i przejrzyste. Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto i przejdziesz do zakładki „Moje Allegro”. Następnie kliknij w „Zakupy” i wybierz transakcję, którą chcesz anulować. Kliknij w „Odstąp od umowy” i podaj przyczynę zwrotu. Możesz to zrobić również poprzez e-mail lub formularz kontaktowy na stronie sprzedającego.

Pamiętaj, że zgodnie z prawem, sprzedawca ma 14 dni na zwrot pieniędzy za produkt i koszty wysyłki. W przypadku gdy sprzedający nie zwróci pieniędzy w wyznaczonym terminie, możesz wystąpić o pomoc do Allegro lub skorzystać z pomocy konsumentów w Wydziale ds. Ochrony Konsumentów Urzędu Miasta i Gminy.

Jeśli chcesz odstąpić od umowy ze względu na wadliwy towar, powinieneś skontaktować się ze sprzedającym i poinformować go o problemie. Sprzedawca ma obowiązek wymienić towar na nowy lub zwrócić pieniądze w ciągu 14 dni od otrzymania reklamacji.

Podsumowując, odstąpienie od umowy na Allegro jest bardzo proste i nie wymaga dużo formalności. Pamiętaj jednak, żeby dokładnie zapoznać się z regulaminem sprzedawcy i terminami zwrotów przed dokonaniem zakupu. Wszystko po to, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Popularne
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl

Kamień Pomorski

Znaleziona miejscowość:Kamień Pomorski Miejscowość Kamień Pomorski leży: miasto w województwie ZACHODNIOPOMORSKIE Kamień Pomorski – perła na Pomorzu Zachodnim Kamień Pomorski to urokliwe miasto położone w

Czytaj więcej »

play na karte kody

temat wybrany: play na karte kody Play na kartę – jak wpisać kody doładowujące? Play na kartę to jeden z popularniejszych w Polsce operatorów komórkowych.

Czytaj więcej »

Baborów

Znaleziona miejscowość:Baborów Miejscowość Baborów leży: obszar wiejski w województwie OPOLSKIE Jak założyć własną działalność gospodarczą na obszarze wiejskim w Baborowie, w województwie opolskim? Obszary wiejskie

Czytaj więcej »

na co najlepiej bierze płoć

temat wybrany: na co najlepiej bierze płoć SEO – czyli optymalizacja stron internetowych pod kątem wyszukiwarek – to dziedzina, która zyskuje coraz większą popularność w

Czytaj więcej »

legalne-automaty.pl

Strona: legalne-automaty.pl kategoria tematyczna: Ogólnotematyczny Legalne-automaty.pl to idealna strona dla miłośników gier hazardowych, którzy szukają w Internecie legalnych i bezpiecznych automatów do gry. Nasza witryna

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x