windows gdzie jest kosz

temat wybrany: windows gdzie jest kosz

Windows – gdzie jest kosz?

Kosz to podstawowe narzędzie w systemie Windows, które pozwala na łatwe usuwanie plików oraz ich przywracanie w przypadku pomyłki. Jednakże, nie każdy wie, gdzie ten kosz się znajduje. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie oraz opowiedzieć o kilku ciekawych funkcjach związanych z koszem.

Gdzie jest kosz?

Kosz w systemie Windows można znaleźć na pulpicie, w lewym dolnym rogu ekranu. Jest to zwykle ikona w kształcie kosza, chociaż w niektórych wersjach systemu, jak np. w Windows 10, może to być nieco inny symbol. Jeśli jednak nie widzisz kosza na pulpicie, to prawdopodobnie został on ukryty – w tym przypadku, aby go przywrócić, musisz nacisnąć prawy przycisk myszy na pulpicie, wybrać opcję „widok”, a następnie zaznaczyć „pokaż ikony kosza”.

Jak korzystać z kosza?

Usuwanie pliku

Aby usunąć plik, przeciągnij go i upuść na ikonę kosza. Możesz również kliknąć prawym przyciskiem myszy na pliku i wybrać opcję „usuń”, lub po prostu wcisnąć klawisz Delete na klawiaturze. Po usunięciu pliku, zostanie on przeniesiony do kosza.

Przywracanie pliku

Jeśli chcesz przywrócić usunięty plik, kliknij dwukrotnie na ikonę kosza, aby otworzyć jego zawartość. Następnie przeciągnij usunięty plik na pulpit lub do innego folderu. Możesz również kliknąć prawym przyciskiem myszy na pliku i wybrać opcję „przywróć”.

Czyszczenie kosza

Aby całkowicie usunąć pliki z kosza, kliknij na ikonę kosza prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „pusty kosz”. Możesz również nacisnąć klawisz Shift i kliknąć na ikonę kosza, aby usunąć wszystkie pliki bezpośrednio, bez przenoszenia ich do kosza.

Zmiana ustawień kosza

Możesz zmienić ustawienia kosza, takie jak pojemność lub sposób usuwania plików. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonie kosza i wybierz opcję „właściwości”. Tutaj możesz zmienić pojemność kosza, ustawić automatyczne czyszczenie, a także wybrać sposób usuwania plików (np. usuwanie natychmiastowe lub przenoszenie do kosza).

Podsumowanie

Kosz jest jednym z najważniejszych narzędzi w systemie Windows, które pozwala na łatwe usuwanie i przywracanie plików. Należy pamiętać, że pliki usunięte z kosza mogą być odzyskane jedynie za pomocą specjalistycznego oprogramowania, dlatego warto zachować ostrożność podczas usuwania danych. Dzięki temu poradnikowi będziesz miał łatwiejszy dostęp do kosza oraz będziesz wiedział, jak korzystać z jego najważniejszych funkcji.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Popularne
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl

Kłodawa

Znaleziona miejscowość:Kłodawa Miejscowość Kłodawa leży: miasto w województwie WIELKOPOLSKIE Jak zwiedzać Kłodawę – piękne miasto Wielkopolskie Kłodawa to urokliwe miasto położone w województwie wielkopolskim. Znajduje

Czytaj więcej »

Koluszki

Znaleziona miejscowość:Koluszki Miejscowość Koluszki leży: miasto w województwie ŁÓDZKIE Jak sprawdzić informacje o mieście Koluszki w województwie łódzkim? Koluszki to niewielkie miasto położone w województwie

Czytaj więcej »

leszcz z gruntu

temat wybrany: leszcz z gruntu SEO – poradnikowy przewodnik po optymalizacji strony internetowej SEO (Search Engine Optimization) to dziedzina zajmująca się optymalizacją stron internetowych pod

Czytaj więcej »

kto ma dzisiaj urodziny facebook

temat wybrany: kto ma dzisiaj urodziny facebook „Kto ma dzisiaj urodziny na Facebooku?” Facebook to jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych, na której użytkownicy dzielą się

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x