windows kiedy powstał

Wyszukany temat: windows kiedy powstał

Windows to system operacyjny, który obecnie jest jednym z najpopularniejszych na świecie. Jego historia sięga już początków lat 80. XX wieku. Wówczas to firma Microsoft pracowała nad projektem o nazwie Interface Manager, który miał być graficznym interfejsem użytkownika dla systemu MS-DOS.

Pierwsza wersja systemu Windows, oznaczona numerem 1.0, została wydana w 1985 roku. Była to dość prymitywna wersja, która pozwalała na pracę tylko z kilkoma programami. Jednak już w kolejnych latach system zaczął rozwijać się i pojawiały się nowe wersje, wprowadzające coraz to nowsze technologie i funkcjonalności.

W 1995 roku Microsoft wydał system Windows 95, który zrewolucjonizował rynek systemów operacyjnych. Po raz pierwszy pojawił się na nim pasek zadań, ikony na pulpicie, menu Start oraz wiele innych rozwiązań, które stały się standardem dla systemów Windows.

Kolejne lata przyniosły kolejne wersje systemu Windows, takie jak Windows 98, Windows 2000, Windows XP czy Windows Vista. Wraz z każdą z nich pojawiały się nowe funkcje, które ułatwiały pracę z komputerem. System Windows stał się także coraz bardziej stabilny i bezpieczny.

Obecnie najpopularniejszą wersją systemu Windows jest Windows 10, który został wydany w 2015 roku. To system, który łączy w sobie najnowsze technologie oraz funkcjonalności, a także zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa.

Podsumowując, system Windows powstał już ponad 35 lat temu i od tamtej pory stał się jednym z najważniejszych elementów komputerów na całym świecie. Ciągłe udoskonalanie i rozwijanie systemu sprawia, że jest on wciąż na szczycie popularności.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Popularne
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl

wrzesniowe karpie

temat wybrany: wrzesniowe karpie Poradnikowy artykuł: Jak pozycjonować swoją stronę internetową za pomocą SEO? SEO, czyli Search Engine Optimization, to niezbędne narzędzie dla każdego właściciela

Czytaj więcej »

Kórnik

Znaleziona miejscowość:Kórnik Miejscowość Kórnik leży: obszar wiejski w województwie WIELKOPOLSKIE Kórnik to malownicza miejscowość położona w województwie wielkopolskim. Jest to obszar wiejski, który zachwyca swoim

Czytaj więcej »

jak namalować mario

temat wybrany: jak namalować mario Jak namalować Mario? Poradnik krok po kroku Mario to postać z kultowej gry Super Mario Bros., która zdobyła serca graczy

Czytaj więcej »

Czerwińsk nad Wisłą

Znaleziona miejscowość:Czerwińsk nad Wisłą Miejscowość Czerwińsk nad Wisłą leży: gmina miejsko-wiejska w województwie MAZOWIECKIE Czerwińsk nad Wisłą to urokliwa miejscowość położona w województwie mazowieckim. Jest

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x