youtube co za historia

temat wybrany: youtube co za historia

YouTube – co za historia!

YouTube to serwis internetowy, który powstał w 2005 roku w Kalifornii. Został założony przez trzech pracowników PayPal – Chada Hurleya, Steve’a Chen’a i Jaweda Karima. Początkowo serwis miał służyć do udostępniania filmów z imprez, jednak szybko stał się największą platformą wideo na świecie.

Dzięki YouTube każdy może za darmo umieszczać filmy w internecie i udostępniać je całemu światu. Na serwisie znajdują się miliony filmów – od amatorskich nagrań, po profesjonalne produkcje filmowe. YouTube jest również miejscem, gdzie można oglądać kanały telewizyjne, koncerty, wywiady z gwiazdami czy filmy instruktażowe.

Jak korzystać z YouTube?

1. Rejestracja

Aby móc umieszczać filmy na YouTube, należy założyć konto. Po kliknięciu w przycisk „Załóż konto” należy podać swoje dane, a następnie potwierdzić rejestrację.

2. Wyszukiwanie filmów

Na stronie głównej YouTube znajdują się filmy, które są najpopularniejsze w danym momencie. Aby znaleźć interesujące nas filmy, warto skorzystać z wyszukiwarki. Wystarczy wpisać w niej tytuł filmu, słowo kluczowe lub nazwę użytkownika, który umieścił dany film w internecie.

3. Subskrypcja kanałów

Jeśli interesują nas filmy danego użytkownika, warto go „subskrybować”. Dzięki temu w naszej zakładce „Subskrypcje” pojawią się najnowsze filmy wybranej przez nas osoby.

4. Komentowanie i ocenianie filmów

Pod każdym filmem na YouTube znajduje się pole do komentowania. Możemy wyrazić swoją opinię na temat danego filmu, zadać pytanie czy po prostu podziękować za udostępnienie. Oprócz tego, można również ocenić film, klikając w przycisk „Lubię to” lub „Nie lubię”.

5. Umieszczanie filmów

Jeśli chcemy umieścić swój film na YouTube, należy kliknąć w przycisk „Dodaj film”. Następnie należy wybrać plik z naszego komputera i dodać informacje o filmie (tytuł, opis, tagi).

Podsumowanie

YouTube to jedna z największych i najbardziej popularnych platform wideo na świecie. Dzięki niemu każdy może umieszczać filmy w internecie i udostępniać je całemu światu. Korzystanie z YouTube jest proste i przyjemne – warto spróbować!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Popularne
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.polskapedia.pl.
polskapedia.pl

kto wygrał big brother 1

temat wybrany: kto wygrał big brother 1 Witajcie! Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was poradnik dotyczący pierwszej edycji programu Big Brother. Często zdarza się, że po latach

Czytaj więcej »

chromecast aplikacja

temat wybrany: chromecast aplikacja Chromecast – rewolucja w metodzie przesyłania treści na ekran Chromecast to niewielkie urządzenie pozwalające na przesyłanie treści z urządzeń mobilnych i

Czytaj więcej »

dok facebook

temat wybrany: dok facebook Jak skutecznie korzystać z Facebooka? Facebook to jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych. Użytkownicy z całego świata korzystają z niej na co

Czytaj więcej »

jaki kalendarz na ukrainie

Temat wybrany: jaki kalendarz na ukrainie Jeśli planujesz podróż na Ukrainę, dobrze jest znać tamtejszy kalendarz. W tym artykule przeczytasz, jakie daty są ważne na

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x